pnunews.com

اخبار پیام نور

پیام نور نیوز

ثبت نام عمره دانشگاهیان در سال 94-93 از امروز آغاز شد
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اعلام کرد: دانشگاهیان متقاضی تشرف به سرزمین وحی می توانند از امروز می توانند نسبت به ثبت نام جهت اعزام اقدام کنند.
به گزارش
 اخبار پیام نور PnuNews.com حجت الاسلام سید محمد رضا فقیهی گفت: ثبت نام دانشجویان برای عمره، از امروز یک شنبه 27 مهر آغاز شده و تا 10 آبان ماه در سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir در سه گروه اساتید،دانشجویان پسر مجرد و متاهلین آغاز خواهد شد و قرعه کشی بعد از عاشورای حسینی به صورت اینترنتی انجام و زائرین اصلی و ذخیره اعلام خواهند شد.
وی به تفاوت اصلی عمره دانشگاهیان در سال جاری با سال های قبل اشاره کرد و گفت:دانشجویان اصلی و ذخیره ای که در قرعه کشی انتخاب می شوند، باید دوره های آموزش مجازی را طی کنند و در صورت موفقیت در این دوره ها، مجاز به اعزام به سرزمین وحی خواهند بود.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در خصوص زمان اعزام دانشگاهیان به عمره گفت: پیشنهاد ما این است که اعزام ها از اسفند ماه آغاز و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه داشته باشد که این زمان هنوز قطعی نشده است.همچنین قیمت نهایی عمره امسال هنوز مشخص نشده است و بعد از قیمت گذاری سازمان حج به زائرین اطلاع رسانی خواهد شد.
وی در خصوص ارائه تسهیلات به زائرین دانشجو گفت: با انعقاد تفاهم نامه ستاد با بانک تجارت مقرر شد به دانشگاهیان اعزامی به عمره و عتبات 1 میلیون تومان وام قرض الحسنه تعلق بگیرد. فقیهی در خصوص اعزام دختران به عمره گفت: هنوز مشکل اعزام دختران مجرد به عمره حل نشده است و فقط متاهلین به عمره اعزام خواهند شد.
وی افزود:دانشجویان متاهل که اخیرا ازدواج کرده اند در قرعه کشی دارای اولویت هستند. فقیهی تاکید کرد: دانشگاهیان در کل دوران تحصیل و تدریس فقط یکبار می توانند از سهمیه عمره دانشگاهیان استفاده کنند.
همچنین دانشجویانی که در دوره مجردی به عمره اعزام شده اند امکان اعزام به صورت متاهلی را نخواهند داشت

برای ثبت نام عمره دانشگاهیان اینجا کلیک کنید

خواهشمند است قبل از ثبت نام به دقت نکات ذيل را مطالعه و رعايت فرمائيد

      1- ثبت نام از تاريخ 93/7/27 آغاز و تا تاريخ 93/8/10 ادامه خواهد داشت و قرعه كشي در تاريخ 93/8/17 و 93/8/18 ،توسط نماینده ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در استان محل تحصیل و به صورت سیستمی انجام خواهد شد و نتيجه از طريق سایت و پيام كوتاه به اطلاع برگزيدگان خواهد رسيد .

نکته- هر فرد برای ثبت نام به اطلاعات مندرج در کارت ملی و شناسنامه خود و همراهان و شماره دانشجویی نیاز دارد.قبل از شروع ثبت نام؛لطفاً این مدارک را آماده بفرمایید .
تذکر- تاریخ و ساعت دقیق قرعه کشی را در سایت لبیک ملاحظه فرمائید .

تذکر- با توجه به اهمیت ورود دقیق اطلاعات فردی، لطفا از ثبت نام کردن برای دوستان و هم دانشگاهیان خود خوداری فرمائید .

تذکر- ممكن است به دلايل مخابراتي پيام كوتاه ارسالي به شماره تلفن همراه شما تحویل نگردد، لذا در تاريخ مقرر به سايت مراجعه نموده و از نتيجه قرعه كشي مطلع شويد .

2- هنوز هزینه دقیق و نهایی عمره در سال جاری از سوی سازمان حج و زیارت اعلام نگردیده است، هزینه عمره دانشگاهیان در سال گذشته حدوداً مبلغ 19200000 ریال بوده است. که این مبلغ ممکن است در سال جاری افزایش یابد .

تذکر مهم- در صورت پذیرفته شدن در قرعه کشی به عنوان زائر اصلی و ذخیره می بایست مبلغ هفتصد و پنجاه هزار تومان (برای هر نفر) در بانک تجارت سپرده گذاری عمره دانشگاهیان صورت پذیرد. و مابقی هزینه سفر یک ماه قبل از اعزام می بایست واریز گردد .

3- مبلغ یک میلیون تومان وام قرض الحسنه با بازپرداخت 20 ماهه به هر نفر از طرف بانک تجارت پرداخت می گردد .

4- زمان اعزام احتمالاً از اوایل فروردین 94 لغایت اردیبهشت94 خواهد بود، لذا دانشگاهیان محترم با درنظرگرفتن محدوديت برنامه دانشگاهی خود اقدام به ثبت نام نمايند .

5- با توجه به قوانین عربستان مبني بر عدم صدور ويزا براي خانم هاي مجرد پايين تر از 45 سال ؛ کماکان امكان اعزام دانشجويان دختر مجرد به عمره وجود ندارد .

6- ایستگاه پروازی بر اساس استان محل تحصیل و یا تدریس تعیین می گردد. تعیین کاروان و تاریخ پرواز، توسط ستاد عمره دانشگاهیان تعیین خواهد شد و امکان جابه جائی وجود نخواهد داشت .

7- با توجه به اينكه ملاك شناسايي زائرين عمره گذار كد ملي مي باشد، در وارد كردن كد ملي براي ثبت نام دقت فرمائيد. در صورتيكه كد ملي وارد شده با كد ملي حقيقي فردي تناقض داشته باشد ؛امكان تصحيح آن وجود نخواهد داشت و در صورت پذيرفته شدن درقرعه كشي ‌از اعزام ايشان جلوگيري بعمل مي آيد .

8- توجه فرمائید سهمیه دانشگاه ها از قبل مشخص بوده و هر شخص در قرعه کشی دانشگاه خود شرکت خواهد نمود لذا در صورتیکه دانشگاه انتخاب شده با دانشگاه واقعی شخص تناقض داشته باشد در مرحله بعد از اعزام شخص جلوگیری خواهد شد لذا در انتخاب نام دانشگاه خود نهایت دقت را مبذول فرمایید .

9- امکان ثبت نام و اعزام دانشجویان خارجی مشغول تحصیل در کشور وجود ندارد .

10- برای اعزام داشتن گواهی اشتغال به تحصیل و یا حکم کارگزینی هیئت علمی ضروری است وامکان ثبت نام و اعزام کارمندان دانشگاه وجود ندارد .

11- پس از انتخاب نوع ثبت نام و ثبت مشخصات و اطلاعات در سيستم،‌ فرم ثبت نام براي شما صادر خواهد شد كه مي توانید از اين فرم پرينت گرفته ونزد خود نگه داريد .

تذکر- پس از تكميل فرم ثبت نام در سيستم، امكان پرينت فرم در هر موقع كه به پرينتر دسترسي داريد با وارد كردن كد ملي فراهم مي گردد .

تذکر- درضمن با توجه به سیستمی بودن قرعه کشی، نیاز به تحویل پرینت فرم ثبت نام به دانشگاه نمی باشد .

12- ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در مرحله اعزام ضروری است لذا دانشجویان فارغ التحصیل از ثبت نام خودداری فرمایند .

13- افرادی که قبلاً با کاروان های عمره دانشجوئی (دانشگاهیان) مشرف شده اند امکان ثبت نام و تشرف در قالب کاروان های دانشگاهیان را نخواهند داشت .

14- امکان همراه بردن فردی غیراز همسریا فرزند(مثل: پدر، مادر و …) وجودندارد. همچنین امکان واگذاری سهمیه به فرد دیگری وجود ندارد .

15- توجه فرمایید که اولین گام پس از آگاهی از پذیرفته شدن در قرعه کشی؛ مراجعه به همین سایت و نهایی کردن ثبت نام می باشد .و چنانچه در بازه زمانی مقرر برای نهایی کردن ثبت نام مراجعه نشود به منزله انصراف می باشد .

16- دانشجویان پذیرفته شده در قرعه کشی می بایست در آموزش های مجازی ویژه ای شرکت کرده و نمرات لازم را کسب نمایند .

17- امکان ثبت نام دانشجویان پسر مجرد بیشتر از 40 سال وجود ندارد .

قابل توجه دانشجویان و اساتید متاهل متقاضی 2یا 3 نفره

1- افرادی که همسر و یا فرزندشان دانشگاهی باشند از شانس بیشتری در قرعه کشی برخوردار خواهند بود .

2- زوج دانشجویی که به همراه فرزند بالای دو سال ثبت نام می کنند، 3نفره محسوب می شوند و اگر به همراه فرزند زیر دو سال ثبت نام نمایند؛ (به دلیل اینکه فرزند زیر 2 سال؛ سهمیه محسوب نمی شود)،2نفره محسوب می گردد .

3- متقاضیان سه نفره علاوه بر اعزام فرزند بالای 2 سال می توانند فرزند زیر 2 سال نیز همراه ببرند. لیکن درج مشخصات فرزند زیر 2سال در محل مشخص شده فرم ثبت نام الزامی است .

4- منظور از سن فرزند بالای دو سال، سن از تاریخ تولد تا روز پرواز (تقریباً فروردین 1394) می باشد .

5- در هنگام ثبت نام، به نوع ثبت نام (2 نفره و 3 نفره) دقت فرمایید. در صورت پذیرفته شدن 3 نفره در قرعه کشی، امکان اعزام 2 نفره و حتی مجردی و بالعکس ممکن نمی باشد .

6- اساتیدی که بصورت یک نفره و بدون همراه ثبت نام نمایند شانس بیشتری برای پذیرفته شدن در قرعه کشی دارا می باشند .

تذکر- لازم به ذکر است پس از پذیرفته شدن در قرعه کشی امکان اضافه کردن همراه(همسر) به هیچ عنوان مقدور نمی باشد .

7- امکان ثبت نام بیش از 3 نفربرای هر نفر در عمره دانشگاهیان به هیچ عنوان وجود ندارد .

8- نرخ گروه سنی 7 تا 12 سال معادل 70درصد هزینه بزرگسال، 2تا7 سال 60 درصد هرینه بزرگسال و زیر 2سال 10 درصد هزینه بزگسال می باشد .

تذکر- گروه سنی بزرگسال به معنی سن بالای 12 سال می باشد .

پاسخ به پرسش های متداول
      

      س- اینجانب هم خود و هم همسرم دانشجو می باشیم آیا می توانیم دو بار ثبت نام کنیم ؟
ج- خیر امکان ثبت نام دوباره را نخواهید داشت. فقط می بایست یکبار درسیستم ثبت نام نمایید .

س- اینجانب متاهل بوده ولی به صورت فردی ثبت نام کرده ام حال می خواهم به صورت 2 یا سه نفره اعزام شوم لطفا راهنمایی فرمایید .
ج- مجددا وارد سامانه شوید و ویرایش نمایید .

 س- اینجانب دارای دو فرزند بالای دو سال می باشم آیا می توانم به طریقی هر دوی آنها را ببرم ؟
ج- طبق مصوبه شورای سیاستگذاری هر فرد دانشگاهی اعم از دانشجو و یا استاد تنها دو همراه می تواند داشته باشد که شامل همسر و یکی از فرزندان اوست و به هیچ عنوان امکان اعزام 4نفره یک شخص حتی درصورت داشتن فیش عمره عادی؛ وجود ندارد .

س- اینجانب در گذشته به صورت مجردی به عمره دانشجویی اعزام شده ام و اکنون متاهل شدم آیا می توانم به اتفاق همسرم برای ثبت نام عمره دانشجویی اقدام کنم؟
ج- برابر مصوبه شورای سیاستگذاری عمره هر شخص در کل دوران تحصیل فقط یکبار می تواند به عمره دانشجویی مشرف شود چه به صورت متاهلی و چه مجردی به همین دلیل امکان ثبت نام شما وجود نخواهد داشت .

س- اینجانب گذرنامه نداشته و از معافیت تحصیلی استفاده می نمایم روند دریافت گذرنامه و خروج از کشور  به چه شکل می باشد ؟
ج- ستاد عمره با همکاری سازمان نظام وظیفه برای آن دسته از دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می نمایند؛ مجوز خروج از کشور را اخذ می نماید و احتیاجی به حضور شخص دانشجو به سازمان وظیفه عمومی نمی باشد.و پس از آن دانشجو می بایست فقط به پلیس+10 مراجعه نموده و گذرنامه خود را دریافت نماید. توضیحات بیشتر در مرحله بعد اعزام به آگاهی دانشجویان می رسد .

س- آیا امکان اعزام پدر یا مادربه جای همسر یا واگذاری سهمیه خود به ایشان وجود دارد ؟
ج- خیر. به هیچ عنوان امکان اعزام پدر یا مادر وجود ندارد .

 س- اینجانب از اساتید دارای فرزند دانشجو می باشم که سیستم اجازه ثبت نام فرزند را به من نمی دهد لطفا راهنمایی فرمایید .
ج- احتمالا فرزند شما قبل از شما در قسمت دانشجویان مجرد ثبت نام نموده است. با کد ملی و شماره شناسنامه فرزند وارد شوید و ثبت نام را به اساتید تغییر دهید .

س- شانس قبولی در قرعه کشی ثبت نام عمره 93 به چه میزان می باشد ؟
ج- افرادی که متقاضی تعداد نفرات کمتر می باشند شانس بیشتری دارند. به طور کلی شانس افراد یک نفره بیش از 2 نفره و 2نفره بیش از 3 نفره می باشد .

 س- اینجانب در عمره عادی ثبت نام نموده ام آیا می توانم در عمره دانشجویی شرکت نمایم
ج- بله هیچ منعی وجود ندارد .

س- اینجانب دارای یک فرزند زیر 2 سال و یک فرزند بالای 2 سال می باشم ،آیا امکان ثبت نام هر دو را به همراه همسرم دارم ؟
ج- بله با توجه به اینکه فرزند زیر دو سال سهمیه محسوب نمی شود، ثبت نام شما همان سه نفره منظور می گردد .

س- آیا وام اعطایی بانک تجارت برای دانشگاهیان اشکال شرعی ندارد .
ج- وام‌هایی که به دانشگاهیان برای اعزام به حج عمره و عتبات عالیات اعطا می‌شود قرض الحسنه است. وامی که برای عمره‌گزاران عادی در نظر گرفته شده بود، جعاله بوده و سود به آن تعلق می‌گرفت اما وام مربوط به دانشگاهیان قرض‌الحسنه است و تنها کارمزد دارد و سودی نخواهد داشت .

 س- تفاوت عمره دانشگاهیان با عمره عادی در چیست ؟
ج- دانشجو بودن تمام اعضای کاروان، برنامه های ویژه فرهنگی برای کاروان های دانشجویی و ارتباطات پس از سفر با دانشگاهیان عمره گزار و همچنین خارج از نوبت بودن سهمیه عمره دانشگاهیان، تسهیلات قرض الحسنه ویژه دانشگاهیان و سهولت اخذ مجوز خروج از کشوربرای افرادی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ، از جمله امتیازات ویژه عمره دانشگاهیان می باشد .

 س- اینجانب دانشجوی ترم آخر می باشم آیا امکان ثبت نام و اعزام را دارم ؟
ج- داشتن گواهی اشتغال به تحصیل یکی از مدارک ضروری اعزام است درصورتیکه می توانید گواهی بگیرید مشکلی نخواهد داشت .

 س- اینجانب دانشجوی میهمان در دانشگاه دیگر هستم برای ثبت نام کدام دانشگاه را می بایست انتخاب کنم دانشگاه مادر یا دانشگاه کنونی ؟
ج- هر دانشگاهی که بعدا به شما گواهی اشتغال به تحصیل صادر می کند آن را انتخاب نمایید .

س- آیا امکان ثبت نام دانشجوی دختر مجرد با یکی از محارم در عمره وجود دارد ؟
ج- خیر دانشجویان دختر فقط درصورت متاهل بودن و فقط با همسر خود می توانند ثبت نام نمایند .

س- اینجانب از اساتید مجرد زن هستم آیا امکان ثبت نام دارم ؟
ج- بله مشکلی برای ثبت نام اساتید وجود ندارد. لیکن امکان ثبت نام پدر و مادر وجود ندارد .

س- آیا اساتید حق التدریس امکان ثبت نام دارند ؟
ج- بله .

س- اینجانب از اساتید برگزیده طرح ضیافت اندیشه سال گذشته می باشم آیا نیازی به ثبت نام عمره دانشگاهیان در سایت است ؟
ج- بله در صورت تمایل به اعزام می توانید ثبت نام نمایید و برای طی بقیه مراحل از مسئول دانشگاه پیگیری نمایید .

س- آیا داشتن سابقه تشرف به عمره عادی تاثیری در قرعه کشی دارد ؟
ج- خیر .

س- اینجانب در گذشته به صورت متاهلی به عمره دانشجویی اعزام شده ام و اکنون می خواهم با سرگروهی همسرم مجددا ثبت نام نمایم. آیا امکانپذیر است ؟
ج- خیر. هر فرد(کد ملی ) فقط یکبار از طریق این سیستم می تواند اعزام گردد .

 س- اینجانب و همسرم هر دو دانشجوی دو دانشگاه مختلف هستیم از کجا بفهمیم سهمیه دانشگاه کدامیک از ما بیشتر است که در آن دانشگاه ثبت نام کنیم ؟
ج- سهمیه هر دانشگاه به نسبت تعداد ثبت نام و الگوریتم های دیگری تعیین می گردد. و تفاوت چندانی ندارد.ولی توجه فرمائید که اگر در دو استان مختلف باشد از استان محل تحصیل زائر سرگروه اعزام خواهید شد .

س- اینجانب هم استاد و هم دانشجو می باشم بهتر است در کدام گروه ثبت نام کنم تا شانس بیشتری داشته باشم ؟
ج- اساتید تعداد ثبت نام کمتر و سهمیه کمتر و دانشجویان ثبت نام بیشتر و سهمیه بیشتری دارند و در مجموع تفاوت چندانی نخواهند داشت .

     س- اینجانب در سال های قبل پذیرفته شده ام ولی اعزام نشدم. ایا امکان ثبت نام مجدد را خواهم داشت ؟
ج- بله. تا زمانیکه شما اعزام نشده باشید مانعی برای ثبت نام عمره مجدد وجود ندارد .

س- اینجانب و همسرم هنوز دارای عقد نامه نیستیم آیا ارائه صیغه نامه و مدارک دیگر مورد قبول است ؟
ج- خیر. ارائه عقد نامه رسمی حداکثر تا دو ماه مانده به زمان اعزام الزامی است .

س- آیا مشکلی در ثبت نام همزمان عتبات و عمره دانشجویی 93 وجود دارد؟
ج- خیر. ولی وام یک میلیونی فقط یکبار به هر نفر تعلق می گیرد .

۲ نظر به ثبت نام عمره دانشگاهیان در سال 94-93 از امروز آغاز شد

comment rss - Trackback

  1. پریساطیبی گفت:

    نامزدمن پایان خدمت ندارد یعنی سربازی نرفته بنابراین گذرنامه هم نداردایامشکلی پیش مزایده نتوانیم برویم?

  2. بهرام گفت:

    سلام-من قبلا به عمره دانش اموزی مشرف شدم ایا میتونم واسه عمره دانشجویی ثبت نام کنم؟

» ارسال نظرات

دریافت اخبار پیام نور از طریق پیام کوتاه
آموزش ایزو

سیستم گلستان شکرستان طنز نوشته های دانشگاه پیام نور
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به پیام نور نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع و درج لینک بلامانع است .
طراحی : پیام نور نیوز