pnunews.com

اخبار پیام نور

پیام نور نیوز

رئیس دانشگاه پیام‌ نور قوچان با بیان اینکه شرایط ایجاد تحصیلات تکمیلی برای چهار رشته در پیام‌نور قوچان وجود دارد توسعه تحصیلات تکمیلی را یکی از اهداف این دانشگاه برشمرد
به گزارش خبرگزاری فارس از قوچان، محمد لعل‌علیزاده عصر امروز در کارگروه آموزش عالی در سالن اجتماعات دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین اظهار داشت: پیام‌نور یک دانشگاه متمرکز به شمار می‌رود که چشم‌انداز، ساختار و اهداف مورد نظر برای هر واحد دانشگاهی از طریق سازمان مرکزی مشخص می‌شود.

وی افزود: دانشگاه پیام‌نور قوچان خارج از چشم‌انداز تعیین شده در حال حرکت است و در سطح‌بندی میان واحدهای دانشگاهی به دلیل وجود پتانسیل‌های مناسب از قبیل امکانات، استاد و عضو هیئت علمی، دانشجو و… به عنوان یک مرکز دانشگاهی شناخته می‌شود.

لعل‌علیزاده با بیان اینکه بهترین شیوه برای شناخت کارایی یک مجموعه مقایسه آن با مدیران مراکز واحدهای دیگر بوده، تصریح کرد: به دلیل برنامه‌ها و تحولات ایجاد شده در ساختار آموزشی پیام‌ نور قوچان این واحد دانشگاهی سند توسعه‌ای را برای خود در نظر گرفته است که تا چند سال آینده این خواسته‌ها عملیاتی خواهد شد.

وی توسعه تحصیلات تکمیلی را یکی از اهداف پیام‌ نور قوچان دانسته و یادآور شد: چهار رشته دانشگاهی شرایط توسعه به تحصیلات تکمیلی را در این مرکز دانشگاهی دارا بوده اما در گذشته هیچ مدیری پیگیر این درخواست‌ها نبوده است و در حال حاضر رشته کارشناسی ارشد جغرافیا موافقت شورای مرکزی و شورای گسترش را دارد.

رئیس دانشگاه پیام‌نور قوچان بیان کرد: محیط بیرونی دانشگاه‌های این شهرستان مکان مناسبی برای استراحت مسافران محسوب شده که باید مسئولین با توسعه فضای سبز در این مکان‌ها به نوردهی و زیباسازی آن توجه کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید کارگروه‌ها برای تحلیل محتوا در شهرستان تخصصی‌تر شود، گفت: براساس وجود کارگروه‌های مختلف در شهرستان باید از حضور دانشجویان و اساتید نیز بهره برده و مجریان دستگاه‌های اجرایی در اتاق‌های فکر از وجود این مشاوران استفاده کنند.

لعل‌علیزاده اظهار کرد: حضور نخبگان علمی در کنار مجریان شهری می‌تواند آنها را با اقدامات و تلاش‌ها، رفتارها و گفتارهای مسئولین آشنا سازد.

» ارسال نظرات

دریافت اخبار پیام نور از طریق پیام کوتاه
آموزش ایزو

سیستم گلستان شکرستان طنز نوشته های دانشگاه پیام نور
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به پیام نور نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع و درج لینک بلامانع است .
طراحی : پیام نور نیوز