pnunews.com

اخبار پیام نور

پیام نور نیوز

دکتر امیر احمدی عضو هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری به ریاست دانشگاه پیام نور سبزوار منصوب شد و مهندس امینی بعد از نزدیک به ۶ سال فعالیت در این سمت از ریاست این دانشگاه برکنار شد.
به گزارش “سلام سربدار” چند وقتی است که بحث استیضاح وزیر علوم یکی از مباحث مطرح این روزهای مجلس و دولت شده است. خبرگزاری فارس هم از تحویل درخواست استیضاح فرجی دانا وزیر علوم با ۵۰ امضا به هیئت رئیسه مجلس خبر داد.

دلایلی مختلفی برای استضیاح وزیر مطرح است که از جمله آنها می توان انتصابات وزیر علوم در دانشگاه‌های بزرگی هم چون تهران، امیرکبیر، تربیت مدرس و شریف، بازگشت دانشجویان ستاره دار و طرح مسئله ۳ هزار بورسیه بدون گذراندن روال قانونی و متهم کردن افراد و از سویی اطلاع رسانی ناصحیح در این زمینه را از عملکردهای ضعیف این وزارتخانه دانست.

تعدادی از نمایندگان نیز برای این که بتوانند از آب گل آلود ماهی بگیرند فرصت را غنیمت شمرده و برای اینکه از وزیر علوم حمایت کنند انتصاباتی را در بعضی از دانشگاه ها انجام دادند. یکی از این انتصابات ریاست جدید دانشگاه پیام نور سبزوار می باشد.

شنبه این هفته ( ۷ تیر) در سکوت خبری دکتر امیر احمدی عضو هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری و رییس دانشکده جغرافیا و علوم محیطی این دانشگاه به ریاست دانشگاه پیام نور سبزوار منصوب شد و مهندس امینی بعد از نزدیک به ۶ سال فعالیت در این سمت، از ریاست این دانشگاه برکنار شد.

این انتصاب در حالی اتفاق می افتد که فشارهای زیادی به رئیس دانشگاه پیام نور استان برای تغییر امینی اعمال شده است. دکتر تقی زاده حتی دو نفر از اعضای هیئت علمی پیام نور را پیشنهاد می دهد اما موافقت نمی شود. این در حالی است که ریاست دانشگاه های پیام نور از هیئت علمی خود دانشگاه انتخاب می شود.

در نهایت شخصی به نام حاجی حسینی از مشاوران وزیر علوم جمعه شب از تهران به سبزوار می آید و صبح شنبه تودیع و معارفه ریاست این دانشگاه صورت می گیرد.

شنیده ها حاکی است که این انتصاب با سفارش و پیگیری های سبحانی فر صورت گرفته است.
منبع خبر : سلام سربدار

» ارسال نظرات

دریافت اخبار پیام نور از طریق پیام کوتاه
آموزش ایزو

سیستم گلستان شکرستان طنز نوشته های دانشگاه پیام نور
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به پیام نور نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع و درج لینک بلامانع است .
طراحی : پیام نور نیوز