pnunews.com

اخبار پیام نور

پیام نور نیوز

رئیس دانشگاه پیام نور کاشان از ارائه سه رشته جدید تاریخ تشیع، نهج البلاغه و رشته علوم قرآنی و حدیث در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش پیام نور نیوز (PnuNews.net) عباسعلی فراهتی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار داشت: دانشگاه پیام نور کاشان در دو رشته جدید نهج البلاغه امام علی(ع) و رشته علوم قرآنی از مهرماه امسال و همچنین در رشته تاریخ تشیع در بهمن ماه سال جاری دانشجو جذب می کند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور کاشان بعد از دانشگاه دولتی کاشان دومین دانشگاهی است که به جذب رشته نهج البلاغه امیرالمؤمنین مبادرت کرده است، بیان داشت: دانشگاه پیام نور کاشان برای جذب دانشجو در رشته نهج البلاغه هیچ گونه محدودیتی ندارد.

رئیس دانشگاه پیام نور کاشان خاطرنشان کرد: برای جذب دانشجو در رشته نهج البلاغه از طریق کنکور سراسری ارشد در مهرماه سال جاری و همچنین در قالب فراگیر در بهمن ماه اقدام می شود.

فراهتی همچنین از ایجاد رشته دکترای فقه و حقوق در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اقداماتی در این زمینه انجام شده است که با صدور مجوز از طرف شورایعالی گسترش آموزش وزارت علوم در آینده نزدیک، کاشان بعد از تهران دومین شهرستان فعال در این رشته محسوب می شود.

وی با تأکید بر اینکه شهرستان کاشان به عنوان مرکز عالمان بزرگی در حوزه فقه، فقاهت، تفسیر، عرفان و تشیع از قدیم الایام شناخته شده است ابراز داشت: وجود امامزاده واجب التعظیم علی بن امام محمد باقر(ع) نقطه آغازین این حرکت بزرگ در کاشان به شمار می آید و علاوه بر آن احساس می شد در کنار حوزه های علمیه کاشان ارائه این سه رشته جدید در دانشگاهی مانند پیام نور کاشان ضروری است.

این مسئول در ادامه با اشاره به فعالیت دانشگاه پیام نور کاشان در 33 رشته تصریح کرد: از این تعداد 30 رشته کارشناسی و سه رشته مربوط به مقطع کارشناسی ارشد دارای حدود 3 هزار دانشجو است.

فراهتی با بیان اینکه عمده دانشجویان دانشگاه پیام نور کاشان بومی و یا متعلق به شهرستان های نزدیک کاشان هستند، عنوان کرد: اکثر دانشجویان این دانشگاه از شهرستان کاشان و یا شهرهای مجاور از جمله قم، دلیجان، محلات، نطنز و اردستان هستند که این امر باعث شده تا ضمن اینکه نیازی به فراهم کردن خوابگاه دانشجویی نباشد، کمترین آسیب فرهنگی را به دنبال داشته باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور کاشان در ادامه از ارتقای این دانشگاه از واحد به مرکز خبر داد و افزود: ارتقای دانشگاه پیام نور کاشان از واحد به لحاظ قانونی نیاز به شرایط خاصی داشت که این فرآیند طی پروسه ای سنگین انجام شد.

فراهتی، داشتن امکانات و تجهیزات از جمله زمین ملکی به وسعت 10 هکتار، داشتن هیئت علمی و جمعیت 3 هزار نفری دانشجویی را از مهمترین مؤلفه های مورد نیاز برای ارتقای این دانشگاه از واحد به مرکز اعلام کرد.

وی متذکر شد: دو هکتار زمین ثبتی در خیابان پیام واقع در بلوار امام رضا(ع) و 10 هکتار زمین ثبتی در مجاورت دانشگاه های آزاد اسلامی و علوم پزشکی کاشان با مجموع 12 هکتار وسعت متعلق به دانشگاه پیام نور کاشان است که سند کامل آن به نام این دانشگاه به ثبت رسیده است.

تأسیس دانشگاه پیام نور کاشان در سال 79 در شورای گسترش وزارت علوم مصوب شد تا این دانشگاه از سال 80 با یک رشته ادبیات فارسی کار خود را با 50 نفر دانشجو آغاز کند و تا کنون حدود یک هزار نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

انتهای پیام

يك نظر به ایجاد 3 رشته جدید در پیام نور کاشان / ارتقای پیام نور کاشان به مرکز

comment rss - Trackback

  1. یاس قربانی گفت:

    سلام شما رو بخدا دو تا رشته ارشدبیارید که دانشگاههای همجوارتون نداشته باشند فقه والهیات رو همه دارند مثل رشد مدیریت ارشد روانشناسی.با تشکر

» ارسال نظرات

دریافت اخبار پیام نور از طریق پیام کوتاه
آموزش ایزو

سیستم گلستان شکرستان طنز نوشته های دانشگاه پیام نور
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به پیام نور نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع و درج لینک بلامانع است .
طراحی : پیام نور نیوز