pnunews.com

اخبار پیام نور

پیام نور نیوز

تستی تشریحی بودن امتحانات دانشگاه پیام نور در لیست منابع هر رشته برای هر درس اعلام میشود. 
به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.comامتحان دادن در دانشگاه پیام نور کار هر کسی نیست ! گاو نر می خواهد مرد کهن ! دانشجویانی که در این دانشگاه درس می خوانند هر ترم ممکن است با نحوه جدیدی از سوالات امتحانی روبرو شوند از تغییر منابع و سایر مواردکه بگذریم به تستی و تشریحی بودن سوالات هر امتحان میرسیم ! سوالاتی که ممکن است این ترم تستی و ترم دیگر تشریحی ! و یا ترکیبی از سوالات تستی و تشریحی باشد! شاید هیچ شکی برای هیچ طراح سوال و مسوولی وجود نداشته باشد که نحوه طراحی سوالات تستی یا تشریحی در مطالعه دانشجو تاثیر دارد.چند ترمی می باشد که تستی و تشریحی بودن امتحانات پایان ترم پیام نور در لیست منابع هر رشته برای هر درس اعلام میشود. در لیست منابع دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد پیام نور ستونی وجود دارد با عنوان “نوع آزمون” .(راهنما) در این ستون روبروی هر درسی نحوه طراحی سوالات مشخص شده است. ملاک تستی تشریحی سوالات امتحانات پایان ترم پیام نور آخرین لیست منابع اعلام شده برای همان ترم می باشد*. پس دانشجویان پیام نور برای انکه دچار مشکل نشوند همواره باید لیست منابع جدید و حتی اصلاحیه های منابع را که ممکن است در طول ترم ارائه شوند را مطالعه کنند تا بتوانند از تستی یا تشریحی بودن امتحانات مطلع شوند.
شایعاتی هم مبنی بر اینکه کلیه امتحانات ترم تابستان تستی می باشد وجود دارد که در همین جا به این شایعات پایان داده و اخبار پیام نور اعلام می کند ملاک تستی یا تشریحی بودن امتحانات ترم تابستان پیام نورلیست منابع نیمسال دوم ستون “نوع آزمون” می باشد
* (به استثنا خطاهای انسانی یا سیستمی)

۱۶ نظر به تستی تشریحی بودن امتحانات پیام نور را اینگونه مطلع شود

comment rss - Trackback

 1. شهید راه بیام نور گفت:

  ای خدااااااا بازم بامبول جدید!!!

 2. شهید راه بیام نور گفت:

  پس تکلیف امتحانات ترم تابستان چی میشه؟؟؟؟؟

 3. پدرام سامی گفت:

  با سلام خواهش میکنم پاسخ بدهید تکلیف ما چیه آشنایی با دفاع مقدس رو 400 صفحه رو بخونیم یا به حذفیاتی که میگن خواهش میکنم جواب بدهید..
  منتظرم…
  تو منابع یه ترم زده حذفیات از صفحه x تا صفحه y تو یه ترم زده ندارد تو یه ترم اسم نویسنده اسم دو نفر هست تو ترم دیگه اسم نویسنده یه نفره و بجز اون دونفره آخه هیچکس نیست جواب مارو بده..

 4. محمد ربیع زاده گفت:

  این روشی که الان گفتید شامل ترم تابستون هم میشه؟

  من میخوام بدونم سیستم عامل این ترم تستی یا تشریحی؟؟

  عجله دارم بیزحمت زودتر جواب بدید ممنون

 5. احمد روشندل گفت:

  در دانشگاه پیام نور چند سال برای آقایان وقت وجود دارد تا کارشناسی را بگیرند؟
  منتظر جوابتان هستم

 6. احمد روشندل گفت:

  چی شد جواب مارو نمیدید؟

 7. ملیکا احمدی گفت:

  خدایا ازدست این دانشگاه
  خواندن درس در این دانشگاه پای فولادی میخواهد بابا شرایط را بهترکنید به خدا ادم خجالت میکشه بگه شیش سال که هنوز تو این دانشگاه مونده شرایط را بهتر کنید تا درسها را دانشجویان قبول شوند و دیگران از این دانشگا ه نترسنند مهم تجربه ای که بعد از گذراندن دانشگاه است بدست بیاوریم ممنون بازم ممنون امید است که رسیدگی فرمائید

 8. mojtba گفت:

  من که راضیم هم سر کار میرم هم درس خیلی هم خوبه
  4 ساله دارم تموم میکنم.

 9. طلا گفت:

  افرین داش مجتبی منم همینطور.

 10. پیر غلام پیام نور گفت:

  سلام به همه قدیمیای پیام نور تا حالا کلی رئیس عوض کردیم و کلی سابقمون از استادهای پیام نور بیشتره. کار بجایی رسیده که می خواهم از دانشگاه خونه سازمانی بگیرم ولی متولیان امر هی دارن سنوات تحصیلی رو بالا میبرند……..

 11. آتنا22 گفت:

  سلام به همه بروبچه های سختکوش پیام نوری.عرضم به حضورتون که حق دارین گله کنین واقعا درس خوندن باسیستم اموزشی که پیام نور داره سخته من چون متاهلم و یک سری دلایل شخصی مجبورم قیدکیفیت نتایجم رو بزنم وان شاالله پایز92ترم اخرکارشناسیم روبگذرونم.لازم به ذکره 7ترمه ام.موفق باشید.به امیدتغییرات بهتر..

 12. h گفت:

  باسلام
  لطفا جدیدترین لیست منابع دروس سرفصل هررشته خصوصا رشته علم اطلاعات ودانش شناسی مقطع کارشناسی(کتابداری) رابگذاریدچون هرترم چندکتاب رشته ماتغییرمیکنددرضمن طبق این لیست بایدکتاب تهیه نمود وامتحانات پایان ترم هم طبق جدیدترین لیست سرفصل است .باتشکروسپاس

 13. maryam k,yhk chni گفت:

  لطفا زمان برگزاری ثبت نام بدون کنکور در مرحله یبعد را اعلام کنید

 14. سپيده 'گلکم گفت:

  من3ترمه پيام نورم واقعا ازش ميترسم تاکي اونجام؟؟؟؟؟به نظرشماکه ارشدو سالارين ديگه واسه خودتون چطوري درس بخونم

 15. حمید سالاری گفت:

  انتخاب هر دانشگاهی برای تحصیل از سوی دانشجو بخاطر تطابق شیوه های اجرایی دانشگاه در امر تحصیل با ظرفیتها و شرایط خود دانشجو صورت میگیرد لذا این شرایط نباید به صورت یکرفه از طرف دانشگاه تغییر و دانشجو در میانه راه سزگردان شود خواهشا این کار را نکنید ویا حداقل برای ورودیهای جدید اعمال شود که دانشجو فرصت تجدید نظر در انتخاب نوع دانشگاه را داشته برای تحصیل داشته باشد ضمن اینکه امتحان تستی باعث فهم مطالب از سوی دانشجو وازحفظ صوری مطالب جلوگیری و همچنین مانع ضایع شدن حق دانشجو در تصحیح ونمره گذاری میشود .

» ارسال نظرات

دریافت اخبار پیام نور از طریق پیام کوتاه
آموزش ایزو

سیستم گلستان شکرستان طنز نوشته های دانشگاه پیام نور
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به پیام نور نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع و درج لینک بلامانع است .
طراحی : پیام نور نیوز