pnunews.com

اخبار پیام نور

پیام نور نیوز

رئیس دانشگاه پیام نور ارومیه از برگزاری امتحان بدون کاغذ در ترم جاری این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پیام نور نیوز  علی ظهری ظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران از برگزاری امتحانات بدون کاغذ برای دروس با امتحان تستی طی ترم جاری خبر داد و اعلام کرد: با اجرای این طرح به جای برگزاری 3 نوبت، امتحانات طی پنج نوبت در روز برگزار می شود که امتحانات ترم جاری از اول خرداد تا انتخابات 24 خرداد برگزار می شود.

وی با اشاره به ایجاد زیرساختهای لازم برای ارائه الکترونیکی دروس در آذربایجان غربی، اظهار داشت: طی سالهای گذشته زیرساختهای ارائه الکترونیکی دروس فراهم نبود ولی هم اکنون زیرساختها در حال توسعه و پیشرفت است.

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی از تشکیل پرونده برای 50 هزار دانشجو در سیستم گلستان در حال حاضر خبر داد و گفت: دانشجوی فعال ترم جاری دانشگاه 45 هزار نفر بوده که این تعداد در بالغ بر 115 رشته کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

ظهری تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی را در حال حاضر 180 نفر دانست و افزود: از این تعداد 2 نفر دانش یار، 47 نفر استادیار و بقیه مربی هستند که برنامه ریزی برای افزایش تعداد اعضای هیئت علمی و ایجاد توازن در بین تعداد دانشجو و هیئت علمی انجام شده است.

وی میانگین سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانشجوی دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی را 2 متر مربع برشمرد، یادآور شد: میانگین کشوری این سرانه 1.5 متر است، این در حالی است که با افتتاح و بهره برداری فضاهای آموزشی در دست احداث نقده، میاندوآب و شاهین دژ، ارومیه و خوی این سرانه در استان به 2.5 متر افزایش می یابد.

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی با اشاره به در دست تالیف بودن 400 عنوان کتاب درسی توسط اساتید پیام نور، ادامه داد: فراخون نوبت دوم تالیف کتاب به تعداد 2 هزار عنوان تا پایان اردیبهشت ماه سالجاری اعلام و در این دوره گستره مخاطبان وسیع و اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاهها نیز امکان شرکت در این فرخوان دارند که کتب برای رشته های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تالیف می شود.

ظهری با بیان اینکه با وجود همه تلاشها به دلیل برخی بی مهریهای انجام شده تنها 3 رشته کارشناسی ارشد، شیمی عالی در مرکز نقده، شیمی معدنی در مراکز خوی و ارومیه در این دانشگاه راه اندازی شد، ادامه داد: گسترش تحصیلات تکمیلی جز اهداف این دانشگاه بوده که در این راستا دکتری ادبیات در این دانشگاه راه اندازی شد.

وی در خصوص وضعیت سلف و نرخ غذای دانشگاه، ادامه داد: متاسفانه روند پرداخت یارانه ارزاق که به میزان یک سوم سایر دانشگاهها است تا کنون تعیین تکلیف نشده این ترم از سهمیه ترم قبل پخت و توزیع شد که آزاد سازی قیمتها انجام شد.

منبع : خبرگزاری مهر

۴ نظر به برگزاری امتحانات بدون کاغذ در پیام نور آذربایجان غربی/ افزایش سرانه فضای آموزشی به 2.5 متر

comment rss - Trackback

 1. fhm گفت:

  مركز اروميه يكي از بدترين مراكز است كه كارشناسان بسيار نابلد و غير كارشناس در واحد امزشش كار ميكنند انقدر مغرور هستند كه اندازه زره اي هم ارزشي براي دانشجو قايل نيستند .يا سر كار تشريف ندارند يا اگر تشريف دارند درست راهنمايي نميكنند اگر جرات كردي اعتراضي كردي چنان بلايي سرت مي اورند كه حد اقل يكي دو ترم در جا بزني .خداي من ايا كسي نيست جواب اين كارهاي انها را بدهد .هر اعتراضي را با نهايت گستاخي پاسخ ميدهند .متاسفم اين چنين سيستم بدون پاسخگويي وجود دارد.نه بازرس نه كسي كه به داد ما برسد فقط شكايتمان را بايد به خدا ببريم اين همه متضرر شدن رو كي بايد پاسخ بده .اگر كسي پيدا شد به من هم بگين تا حقم رو بگيرم بخاطر راهنمايي نادرست كارشناس كه زير بار هم نميرود يك ترم ااضافه خوندم.

  • عطا گفت:

   متاسفانه راس میگه…
   یعنی گند تر از دانشگاه پیام نور ارومیه بازم مال ارومیه ست.
   متاسفانه هیچ کسی هم نیس که به داد ما ها برسه///

 2. امین گفت:

  کاملاً موافقم با”fhm”

 3. حسین گفت:

  دانشگاه پیام نور ارومیه وضعیت مناسبی ندارد.

» ارسال نظرات

دریافت اخبار پیام نور از طریق پیام کوتاه
آموزش ایزو

سیستم گلستان شکرستان طنز نوشته های دانشگاه پیام نور
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به پیام نور نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع و درج لینک بلامانع است .
طراحی : پیام نور نیوز