pnunews.com

اخبار پیام نور

پیام نور نیوز

سرپرست دانشگاه پیام‌نور استان فارس گفت: برای اولین بار در دانشگاه‌های پیام‌نور استان فارس، وزارت علوم با ایجاد مقطع دکتری در دانشگاه پیام‌نور شیراز موافقت کرد.

به گزارش پیام نور نیوز ، سعید مظلومیان بیان کرد: برای اولین بار در دانشگاه پیام نور استان فارس، وزارت علوم با ایجاد مقطع دکتری در دانشگاه پیام نور شیراز موافقت کرد.

وی گفت: پس از چند سال پیگیری و فراهم کردن امکانات لازم، شرایط تحصیل داوطلبان مقطع دکتری از اول مهر ماه امسال در رشته فیزیک در دانشگاه پیام نور شیراز امکان پذیر شد.
سرپرست دانشگاه پیام‌نور استان فارس یادآور شد: در صورت موافقت شورای توسعه و گسترش آموزس عالی وزارت علوم، 35 رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد و سه رشته در مقطع دکتری به رشته های دانشگاه پیام نور شیراز اضافه خواهد شد.
هزینه تحصیل دانشجویان پیام نور شیراز در هر ترم کمتر از سایر دانشگاه‌ها است
عبدالرسول قرائتی، مدیر گروه فیزیک دانشگاه پیام نور شیراز نیز گفت: بنابر پیش بینی های انجام شده، امسال چهار نفر در مقطع دکتری در رشته فیزیک گرایش فیزیک نظری در دانشگاه پیام نور شیراز مشغول به تحصیل خواهند شد.
وی با بیان اینکه برخی اظهارنظرها درباره بالا بودن شهریه دوره دکتری واقعیت ندارد، افزود: شهریه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه پیام نور بر اساس مصوبات وزارت علوم و بسیار کمتر از دانشگاه های دولتی(شبانه)، غیردولتی و غیرانتقاعی است.
مدیر گروه فیزیک دانشگاه پیام نور شیراز گفت: هزینه تحصیلی این دانشجویان در هر ترم معمولاَ بین دو تا سه میلیون تومان است که این میزان کمتر از سایر دانشگاه ها است.
قرائتی همچنین یادآور شد: در آزمون دکتری امسال حدود 1450 نفر به عنوان چند برابر ظرفیت جهت انتخاب دانشگاه محل تحصیل از سوی سازمان سنجش معرفی شده اند که این افراد تا روز 7 خرداد ماه می توانند 50 دانشگاه پیشنهادی خود را برای تحصیل انتخاب کنند و از این تعداد حدود 450 نفر در دانشگاه های کشور پذیرفته خواهند شد.
لازم به ذکر است، در حال حاضر بیش از 18 هزار دانشجو در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در بیش از 120 رشته در دانشگاه پیام نور شیراز مشغول به تحصیل هستند.

۲ نظر به پذیرش دانشجوی دکتری در رشته فیزیک در دانشگاه پیام‌ نور شیراز

comment rss - Trackback

  1. طیب حلالی زاده گفت:

    با سلام
    آیا رشته مهندسی عمران نیز جزء 35 رشته مد نظرتان برای افزایش در مقطع
    کارشناسی ارشد است

  2. مه گفت:

    سلام آیا PHD رشته فیزیولوژی ورزشی نیز جز این 35 رشته است

» ارسال نظرات

دریافت اخبار پیام نور از طریق پیام کوتاه
آموزش ایزو

سیستم گلستان شکرستان طنز نوشته های دانشگاه پیام نور
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به پیام نور نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع و درج لینک بلامانع است .
طراحی : پیام نور نیوز