pnunews.com

اخبار پیام نور

پیام نور نیوز

به گفته رئیس دانشگاه پیام نور احتمال دارد با تصویب هیئت امنای این دانشگاه، شهریه دانشگاه پیام نور نزدیک به 10 درصد افزایش یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، حسن زیاری صبح امروز در نشست خبری این مقام مسئول دانشگاه پیام نور با بیان اینکه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم سال گذشته مبلغ 10میلیارد تومان برای اعتبار دانشگاه پیام نور در نظر گرفت، گفت: برخی دانشجویان پیام نور حتی تا زمان صدور کارت ورود به جلسه امتحانات امکان پرداخت شهریه خود یا بخشی از آن را نداشتند که هیئت امنای دانشگاه پیام نور تصویب کرد یک و نیم درصد از درآمد اختصاصی سال 91 خود را برای صندوق وام دانشجویان این دانشگاه در نظر گیرد.

وی خاطرنشان کرد که همین اندازه نیز برای کارکنان و هیئت علمیهای دانشگاه پیام نور از سوی هیئت امنا در نظر گرفته شد.

زیاری در ادامه اعلام کرد که یک پنجم دانشجویان دانشگاه پیام نور با مشکل پرداخت شهریه مواجه هستند که برای پرداخت مبالغ 30 تا 50 هزارتومانی نیز مشکل دارند.

احتمال افزایش شهریه های پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور خبر از افزایش احتمالی شهریه این دانشگاه داد و گفت: افزایش نزدیک به 10 درصدی شهریه های دانشگاه پیام نور بستگی به این دارد که باید دید چه بودجه ای برای دانشگاه پیام نور در نظر گرفته می شود و افزایش دستمزد کارکنان و اعضای هیئت علمی تا چه میزان خواهد بود که این موارد با تصویب هیئت امنای پیام نور مشخص می شود و در صورت تصویب، ممکن است شهریه دانشگاه پیام نور نزدیک به 10 درصد افزایش یابد.

بخشنامه ممنوعیت خرید کالای خارجی در پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور اعلام کرد که با تاکیدات وزارت علوم و با توجه به سال تولید ملی، خرید اجناس ایرانی در صورت وجود مشابه آن در داخل کشور مورد تاکید قرار گرفته مگر در شرایطی که مشابه ایرانی آن وجود نداشته باشد.

آخرین وضعیت جذب هیئت علمی در پیام نور

حسن زیاری در ادامه سخنان خود به آخرین وضعیت جذب هیئت علمی در دانشگاه پیام نور اشاره کرد و اظهار داشت: تعداد هیئت علمیهای تمام وقت دانشگاه پیام نور در سال گذشته به 3 هزار و 200 نفر رسید و طبق مجوزی که هیئت امنای دانشگاه پیام نور صادر کرد تا پایان برنامه پنجم توسعه می توان 1200 هیئت علمی دیگر جذب کرد.

وی با بیان اینکه طی دو فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاههای کشور، 50 نفر با مدرک دکتری بورس شدند و برخی هم دارای مدرک دکتری تخصصی و 200 نفر هم در مقطع ارشد طی فراخوان 89 جذب دانشگاه پیام نور و اکثر این افراد در واحدهای محروم شاغل به تدریس شدند.

به گفته رئیس دانشگاه پیام نور، در فراخوان دوم سال 90،‌ متقاضیان از دانشگاه پیام نور استقبال 7 هزار نفری کردند و پرونده متقاضیان در همان محلی که تقاضا داده بودند در حال بررسی است و در این دوره حداقل 450 نفر شرایط جذب را احراز می کنند.

وی خاطرنشان کرد که قانون برنامه پنجم توسعه به دانشگاه پیام نور اجازه داده که نسبت هیئت علمی به دانشجو یک به 250 باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد که این دانشگاه در حال حاضر 40 هزار حق التدریس دارد و دانشگاه پیام نور دیگر از استادان لیسانس برای تدریس استفاده نمی کند.

زیاری همچنین با بیان اینکه اولویت جذب هیئت علمی برای مقطع دکتری است، درباره نحوه پذیرش مربیان اعلام کرد که مربیان موجود در دانشگاه پیام نور طبق ضوابط وزارت علوم برای ادامه تحصیل به این وزارتخانه معرفی می شوند که تاکنون 1000 مربی در این فهرست قرار گرفته اند.

افزایش ظرفیت در رشته های ارشد و دکتری

این مقام مسئول دانشگاه پیام نور در ادامه این نشست خبری درباره افزایش رشته محلهای مقطع دکتری خبر از افزایش این رشته ها از 33 به 64 رشته داد و درباره افزایش رشته محلهای مقطع کارشناسی ارشد نیز گفت: در سال 89-90 رشته محلهای کارشناسی ارشد از 80 به 460 رشته محل افزایش یافت.

زیاری تاکید کرد که حدود 100 رشته محل دیگر هم برای مقطع کارشناسی ارشد در حال حاضر برای شورای گسترش آموزش عالی ارسال شده است.

بومی گزینی امتحانات ارشد دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور در ادامه این نشست خبری اعلام کرد که 4 هزار نفر از 40 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد طی فراخوانی که اعلام شد، تقاضای شرکت در امتحانات پایان ترم خود را در مناطق دیگری به جز دانشگاه محل تحصیل داشتند که از این ترم اجرایی می شود.

تحصیل 2 هزار پیام نوری در خارج از کشور

به گزارش مهر، رئیس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه 2 هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور و در واحدهای دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل هستند اعلام کرد که هم اکنون دانشگاه پیام نور 70 کشور را تحت پوشش و در 16 کشور نمایندگی دارد. علاوه بر این، در 3 کشور واحدهای مستقل پیام نور فعال هستند.

به گفته زیاری، دانشگاه پیام نور به مناطق مرزی کشور و مناطق آزاد تجاری که مجوز منقطه آزاد تجاری دارند اجازه داده که دانشجوی خارجی و ایرانی پذیرش کنند./ پیام نور نیوز

۲۵ نظر به احتمال افزایش شهریه دانشجویان پیام نور

comment rss - Trackback

 1. mahmood گفت:

  پآرسال هم شهریه ها رو زیاد کردید گفتید کم میکنیم ولی ککتونم نگزید امید داشتیم به پیام نور اینم ول شد فکر خودتون نکنید بالا نشستید نیازی به شهریه ندارید ماها باید چکار کنیم که دانشگاه از تحصیل ارامش به کاری سخت برای شهریه شده بسته به خدا.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • mahmood گفت:

   کجایید ایه الناس که درده مارو بفهمونیدبه اساتید

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • mohamad hossein گفت:

    جالبه همه جای دنیا اگر افزایش قیمت میدن یا قانون جدید میگذارن بعد از تصویب اعمال میشه.ولی پیام نور بر عکس عمل میکنه.شهریه اول ترم 90-91 واریز کردم و بدهیم صفر بود ولی الان برام دو میلیون ریال برام بدهی زده و دسترسیم قطع کرده ! هیچ کس جوابگو نیست…

    Thumb up 0 Thumb down 0

 2. m.hossein گفت:

  بکنینش دانشگاه آزاد دیگه.با این وضعیت تا چند سال آینده شهریه ی پیام نور با آزاد یکی میشه.اما نصف آزاد امکانات و اساتید مجرب نداره.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. مدیر گفت:

  واقعا متأسفم برای مدیران حالا دانشجویان چیزی نمیگن شما که نباید دور بردارید بخدا اگر پاش بیافته دانشجویان ایرانی می تونن جدی تر از دانشجویان تورنتو باشند
  کمی احتیاط کنید هر ساله 20-30 درصد دارید روی شهریه ها می کشید به بهانه ی اینکه سال قبل افزایش نداشتیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. سولماز گفت:

  راحت باشید از این بیشتر کنید انشاء الله همه ترک تحصیل کنیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. sanaz گفت:

  واقعا نفستون از جای گرم بلند میشه .ما اگه میخواستیم شهریه زیاد بدیم میرفتیم دانشگاه آزاد که الان با دانشگاه آزاد فرقی ندارین خدا به دادمون برسه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. sanaz گفت:

  کاش حداقل به فکر سیستم آموزشی باشین

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. مینا حبیبی گفت:

  تو رو خدا شهریه رو افزایش ندید من توهمینش هم موندم اکثر درسهام رو غیر حضوری میگرم بازم شهریه ام زیاد میشه چی برسه شهریه افزایش پیدا کنه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. farshad گفت:

  خیلی جالبه.همین که شهریه دانشگاهای خارج از جمله کشور انگلیس و کانادا گران میشه همه دانشجویان میزنن بیرون به نشانه اعتراض بعد اینها از این طرف شلوغ میکنن شهریه دانشگاهای انگلیس کانادا چند درصد افزایش یافت ولی ما هرسال تقریبا 10درصد افزایش میدن هیچ امکاناتی هم ندارن بعد ما بدبخت بیچاره ها سکوت اختیار میکنیم.بدبختی اینکه سال بعد میان میگن افزایش نداشتیم.خیلی مسخره ست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. farshad گفت:

  من که خداروشکر شش ماه دیگه از این دانشگاهی رهایی پیدا میکنم .هرترم که گذشت اساتید و امکانات بدتر شدوشهریه ها گران تر بدبخت به ورودی های جدید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. ﻣﻬﺪﯼ ﺷﻬﻴﺪﯼ گفت:

  ﻣﻦ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻢ ﭼﺮﺍ ﺗﻤﺎﻡ ﺩﺳﺘﺮﺳﯽ ﻫﺎ ﻣﻮﻗﻊ ﺍﻣﺘﺤﺎﻧﺎﺕ ﻗﻄﻊ ﺷﺪﻩ
  ﺗﻮﯼ ﺳﺎﻳﺖ ﮔﻠﺴﺘﺎﻥ ﻫﻴﭻ ﮐﺎﺭﯼ ﻧﻤﻴﺸﻪ ﮐﺮﺩ ﭼﻮﻥ ﻫﻤﻪ ﺩﺳﺘﺮﺳﯽ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺍﺯ ﺭﻭﯼ ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺮﺩﺍﺷﺘﻪ ﺍﻧﺪ
  ﺣﺘﯽ ﻧﻤﻴﺸﻪ ﺩﻳﺪ ﺗﺮﻡ ﭘﻴﺶ ﮐﺪﻭﻡ ﺩﺭﺳﻬﺎ ﭘﺎﺱ ﺷﺪﻩ ﺣﺎﻼ ﮐﻪ ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﮔﻔﺘﻪ ﺍﻧﺪ ﺑﻌﻀﯽ ﺩﺭﺱ ﻫﺎ. ﮐﻪ ﭘﺎﺱ ﻧﺸﺪﻩ ﺍﻧﺪ ﺷﺎﻳﺪ ﺑﺎ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺳﻮﺍﻼﺕ ﺗﺮﻡ ﭘﻴﺶ ﻣﻤﮑﻨﻪ ﭘﺎﺱ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﻨﺪ
  ﺍﺯ ﮐﺠﺎﺑﺎﻳﺪ ﺩﻳﺩ
  ﻳﻪ ﻫﻔﺘﻪ ﺍﻳﺴﺖ ﭘﻮﻝ ﺭﻳﺨﺘﻢ ﺑﻪ ﺣﺴﺎﺏ ﺍﻣﺎﻫﻨﻮﺯ ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺎﺯ ﻧﺸﺪﻩ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺍﻣﺘﺤﺎﻧﺎﺗﻢ ﺭﻭ ﻫﻢ ﻧﻤﯽ ﺩﻭﻧﻢ
  ﭼﻪ ﮐﺎﺭ ﺑﺎﻳﺪ ﮐﺮﺩ
  ﺑﻪ ﮐﯽ ﺑﺎﻳﺪ ﺷﮑﺎﻳﺖ ﮐﺮﺩ
  ﺑﻪ ﺧﺪﺍ ﺍﻭﻥ ﺩﻧﻴﺎ ﺑﺎﻳﺪ ﺟﻮﺍﺑﮕﻮ ﺑﺎﺷﻨﺪ
  ﭼﺮﺍ ﺍﺯ ﺍﻭﻥ ﺩﻧﻴﺎ ﻧﻤﻴﺘﺮﺳﻨﺪ…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. ﻣﻬﺪﯼ ﺷﻬﻴﺪﯼ گفت:

  ﻣﻦ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻢ ﭼﺮﺍ ﺗﻤﺎﻡ ﺩﺳﺘﺮﺳﯽ ﻫﺎ ﻣﻮﻗﻊ ﺍﻣﺘﺤﺎﻧﺎﺕ ﻗﻄﻊ ﺷﺪﻩ
  ﺗﻮﯼ ﺳﺎﻳﺖ ﮔﻠﺴﺘﺎﻥ ﻫﻴﭻ ﮐﺎﺭﯼ ﻧﻤﻴﺸﻪ ﮐﺮﺩ ﭼﻮﻥ ﻫﻤﻪ ﺩﺳﺘﺮﺳﯽ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺍﺯ ﺭﻭﯼ ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺮﺩﺍﺷﺘﻪ ﺍﻧﺪ
  ﺣﺘﯽ ﻧﻤﻴﺸﻪ ﺩﻳﺪ ﺗﺮﻡ ﭘﻴﺶ ﮐﺪﻭﻡ ﺩﺭﺳﻬﺎ ﭘﺎﺱ ﺷﺪﻩ ﺣﺎﻼ ﮐﻪ ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﮔﻔﺘﻪ ﺍﻧﺪ ﺑﻌﻀﯽ ﺩﺭﺱ ﻫﺎ. ﮐﻪ ﭘﺎﺱ ﻧﺸﺪﻩ ﺍﻧﺪ ﺷﺎﻳﺪ ﺑﺎ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺳﻮﺍﻼﺕ ﺗﺮﻡ ﭘﻴﺶ ﻣﻤﮑﻨﻪ ﭘﺎﺱ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﻨﺪ
  ﺍﺯ ﮐﺠﺎﺑﺎﻳﺪ ﺩﻳﺩ. ﮐﻤﮏ
  ﻳﻪ ﻫﻔﺘﻪ ﺍﻳﺴﺖ ﭘﻮﻝ ﺭﻳﺨﺘﻢ ﺑﻪ ﺣﺴﺎﺏ ﺍﻣﺎﻫﻨﻮﺯ ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺎﺯ ﻧﺸﺪﻩ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺍﻣﺘﺤﺎﻧﺎﺗﻢ ﺭﻭ ﻫﻢ ﻧﻤﯽ ﺩﻭﻧﻢ
  ﭼﻪ ﮐﺎﺭ ﺑﺎﻳﺪ ﮐﺮﺩ
  ﺑﻪ ﮐﯽ ﺑﺎﻳﺪ ﺷﮑﺎﻳﺖ ﮐﺮﺩ
  ﺑﻪ ﺧﺪﺍ ﺍﻭﻥ ﺩﻧﻴﺎ ﺑﺎﻳﺪ ﺟﻮﺍﺑﮕﻮ ﺑﺎﺷﻨﺪ
  ﭼﺮﺍ ﺍﺯ ﺍﻭﻥ ﺩﻧﻴﺎ ﻧﻤﻴﺘﺮﺳﻨﺪ…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. زاده گفت:

  کاش این شهریه ها تاثیری هم داشت! نه اساتید آنطور که باید باشن هستند نه محیط و امکانات دانشگاه!! واسه 4 درس 1 استاد هاهاها دانشگاه برهوت هنوز یک بوفه درست حسابی نداره محل دست رسی بیابونف غذا از دانشگاه ازاد اون پلو با خیار شور . جدا به دانشجو جمعیت خوب اهمیت میدین. این همه پول کجا میره جدا؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. ع لی گفت:

  ترم آخر بازرگانیم
  پروژه و سمینار تبدیل به کابوس شده برام، استادمون پلن پایان نامه ارشد داده بهمون! برای کدوم سطح آموزشی این همه پول میدیم ؟! برای کدوم استاد ؟! کدوم امکانات ؟! پیام نور بهترین مرکز برای تبدیل آدمای متعادل به آدمای پرخاشگر و عصبیه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. سارا گفت:

  توروخدا اینقد بچه های پیام نوری رو اذیت نکنین ……….
  مگه همین الانم شهریه کمه که میخواین زیاد کنین؟ خیر سرمون دانشگاه نیمه دولتیه آزاد که نیس!!!!!!!!!
  کتابا که خیلی سنگینه حجمش، هر ترم امتحانمون یه کنکوره واسمون
  سایت که مدام تعطیله، بنده خدا مسول سایتمونم با ما اسیره.فکر و خیال کمه حالا شهریه به موضوعات اضافه شد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. سارا گفت:

  امیدوارم به دانشجوهای پیام نوری یه رحمی کنن. همین الانشم همچین کم نیست شهریه . سایتم که همیشه مشکل داره.
  بچه ها شاهکار می کنن واسه درس خوندن دیگه شهریه هم شده آیینه دق……….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. MGH گفت:

  “تحصیل ۲ هزار پیام نوری در خارج از کشور” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  من فقط موندم این 2 هزار نفر دلشون رو به چی خوش دارن که تو خارج از کشور دارن با پیام نور خراب شده سروکله میزنن!!!!

  این امتحانای این ترم مطمئنید از پیام نور هست؟؟؟؟ من که هر بار میرم احساس میکنم دارم کنکور دکترا میدم !!! D:
  استاد تو 6 نمره میان ترم دادن داره حال گیری میکنه و نمرات (3.01 و 4.62 و 5.03) میده به دانشجوها!!!! اینا نمرات میان ترم چندتا از رفقا بود توی درس اینترنت 1 !!!!
  رفتیم سر جلسه نرم افزار 2 سوال تشریحی آوردن با بارم 0.64 و 2.53 آخه یکی نیست به این … بگه دانشگاه استندفورد آمریکا اینطوری نمره نمیده که شماها دارید نمره میدید!!!!
  نه استاد آدمی دارید.نه محیط آموزشی مناسب.نه 10000000 تا مورد دیگه … .

  باز برو اون بالا شهریه هم اضافه کن!!!! آخه بی… (بوووووووق) این دانشگاهه ما داریم یا … .

  ای خدا به اینا عقل و به دانشجوها صبر بده!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. امید گفت:

  آقا تورو به خدا این دانشگاه مسخره رو جمش کنین- حتی دانشجوهای خودتون هم از اون ناراضی هستن-من آزمایشگاه 3 تا از واحدهای شما رو دیدم چیزی نداره باز صد رحمت به دانشگاه آزاد اگر پول می گیره حداقل امکانات میده
  همین الان امکانات آزمایشگاهی واحدهای تهران دانشگاه آزاد از خیلی از دانشگاههای دولتی بهتره لطفا برین تحقیق کنین تا ببینین

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. محمود گفت:

  کاش اینقدر که اینها در نرخ شهریه ها دقت و حساسیت به خرج میدادند یک اپسیلن این مقدار رو به بالابردن کیفیت اموزشی دانشگاه دقت و حساسیت به خرج می دادند.
  اینها فقط از سیستم دانشگاهی نحوه برنامه ریزی روی شهریه ها رو خوب بلدند واقعا متاسفم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. محمد احمدی گفت:

  باسلام
  سوال داشتم که چرا امروز 11تیر 91 برای من دوباره اعلام بدهی شده یعنی چی من نمیفهمم ترم قبلی هم بعد از واریز شهریه همین داستان بود علتش چیه؟ممنون میشم اگه جواب بدین.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. دانشجویان دماوند گفت:

  این جذب هیئت علمیتون ما رو کشته واقعا

  تاسف که خوردیم تموم شد
  طفلی ورودی جدیدا و
  هیئت علمی
  و
  شهریه
  و دیگر هیچ…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. جاسم سلیمانی گفت:

  باسلام

  من نمیدونم چرا هر ترم شهریه را افزایش میدن از بس مسافر کشی کردم خسته شده ام برای جمع کردن شهریه ازاین ور هم حجم کتابها استاد های… امکان صفر سایت تعطیل برخورد صفر ؟دیگه چیزی نمیگم وقت خدا بهمون صبر بده

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. علی گفت:

  واقعان مسعولین پیان نور به فکر دانشجویان پیام نور نیستند گناه کردیم اومدیم دانشگاه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. 110 گفت:

  بيچاره دانشجوهاي پيام نور من كه خودم هنوز ترم سه هستم خدا به دادمون برسه تا فارغ التحصيلي اونايي كه درسشون تموم شده بهشون تبريك ميگم كه از اين دانشگاه نجات پيدا كرديد خلاصتون كنم همه چيز تو دانشگاه صفر

  Thumb up 0 Thumb down 0

» ارسال نظرات

دریافت اخبار پیام نور از طریق پیام کوتاه
آموزش ایزو

سیستم گلستان شکرستان طنز نوشته های دانشگاه پیام نور
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به پیام نور نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع و درج لینک بلامانع است .
طراحی : پیام نور نیوز