pnunews.com

اخبار پیام نور

پیام نور نیوز

آرمان حداد دانشجوی رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه پیام نورمرکز رشت وعضوتیم ملی کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران ، موفق به صعود  به قله آمادا بلامو برافراشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران وپرچم دانشگاه پیام نور بر فراز قله شد.

به گزارش روابط عمومی  دانشگاه پیام نوراستان گیلان ، آرمان حدادی کوهنورد ارزنده استان گیلان ، پس از روزها تلاش بی‌وقفه در شرایطی که سرعت وزش باد بیش از ۲۰ کیلومتر در ساعت بود موفق به صعود ، به قله آمادا بلام  شد وافتخار بزرگ دیگری را برای جامعه ورزشی استان و دانشگاه پیام نور رقم بزند و پرچم دانشگاه پیام نور رادر کنار پرچم جمهوری اسلامی ایران  بر فراز قله آمادا بلام  هیمالیا در  یکی از بلندترین نقطه جهان به اهتزار در آورد.

 

آرمان حدادی که برای صعود به قله آمادا بلام از تاریخ یک آبان وارد کشور نپال شده بود پس از۲۱ روز تلاش خستگی‌ناپذیر پرچم کشور عزیزمان را بر فرلز قلهآمادا بلام  هیمالیا برافراشت  .

درکارنامه ورزشی آرمان حداد صعود به قله ۸۱۶۳ متری ماناسلودرکشورنپال درسال۸۸ وهمچنین قله ۷۱۳۴متری لنین کشور قرقیزستان اشاره کرد.

لازم به ذکراست قله آمادا بلام  هیمالیا با بلندی ۶۸۵۶ متر از سطح دریا  به عنوان یکی از بلندترین قله هیمالیا است. غربی و غربی از خاک نپال قابل صعود است. ایشان ضمن تشکر از تشویق وحمایت دکتر رضایی رییس دانشگاه پیام نورگیلان ، گفت افتخار صعود به قله آمادابلام رابه تمامی اعضای خانواده بزرگ دانشگاه پیام نور تقدیم می نمایم وان شا ا… با تمرین های مداوم درسال آتی برای صعود به  بام دنیا قله اورست  آماده خواهم شد.

مصاحبه یکی از سایت های خبری با آرمان حداد در فروردین ۹۰

-  آقای حداد ابتدا ازخود تان مواردی را بیان نمائید .

من ۲۴ ساله هستم و از سال۸۰ شروع  به کوهنوردی نمودم .

-    بفرمائید مسئولیتان در حال حاضر در بخش کوهنوردی چی هست ؟

من الان  مسئولیت کمیته هیمالیانوردی استان گیلان را بعهده دارم.

-    بلند ترین قله ای که تا کنون صعود نموده اید کدام بوده و در کدام کشور واقع است ؟

قله ماناسلو  بود که در فروردین ماه  سال گذشته برنامه اجرا گردید. این قله ۸۱۶۳ متر ارتفاع دارد  و در  کشور نپال واقع شده است .

- آقا آرمان  ما سی دی مربوط به صعودتان را  نگاه کردیم واز آن لذت بردیم . بفرمائید در آن ارتفاع بالا که جز سرما و سفیدی یخ چیزی نیست و بنوعی آدمی احساس تنهایی می کند  و بدور از چشم همگان  خستگی و  مشکلات صعود را بجان می خرد به چه منظور است ؟ یا چه انگیزه ای  به آدمی قوت قلب می دهد که   تلا شش رابرای فتح قله  ادامه دهد ؟

فقط هدف و اراده انسان هست که حتی بدون تماشاچی این همه سختی را تحمل میکند از نظر روان شناسی سفیدی برف و سرما احتمال افسردگی را افزایش می دهد اما کوه نوردان هیجان خواه هستن …

- آیا برنامه ای برای صعود برون مرزی در آینده  دارید ؟کی وکجا …

یک برنامه برون مرزی در تابستان امسال به قله گاشابروم در کشور پاکستان داریم.

-     من فکر می کنم کوه دو تا جایگاه زیبا خاص خود راداراست : یکی در دامنه کوه که پوشیده از گیاه و سر سبزی است و دیگری در ارتفاعات بلند که برف و یخ وجود دارد.در این ارتفاعات عکس های زیادو قشنگی می توان گرفت . می خواستم از شما سوال کنم  آیا در کوهنوردی توجه ای به طبیعت زیبا نیز دارید ؟ بعبارتی آیا جاذبه های طبیعت  هم تاثیری در  کوهنوردی شما دارد ؟

اگر چنین نبود کوهنورد نمی شدم. توجه به طبیعت خود یک اصل و اولین درس است

-  من یک سوال را عموماً  از دوستان می پرسم  می خواستم ببینم  جواب شما چیست  بفرمائید ورزش کوهنوردی  چه نقشی  در بالا بردن دانش اجتماعی  میتواند داشته باشد؟

به نظر من  کوهنوردی خود یک نوع زندگی است که باعث تقویت روابط عمومی میشود که این روابط دوستانه خود منجر به بالا بردن  دانش اجتماعی نیز می گردد.

-     به نظر شما  یک گروه مقتدر و قوی باید دارای چه خصوصیاتی باشد ؟

برنامه های منظم و اموزشی نسبت به هر فصل داشته باشد و بالا بردن سطح برنامه ها در سال بطوری که در پایان سال  با سال قبل تفاوت داشته باشد.

- فکر می کنید یک گروه از چند نفر باید تشکیل شده باشد؟

بنظر من از ۲ نفر به بالا را میتوان گروه تلقی کرد.

- راه های ایجاد روابط مفید و تامل بیشتر بین اعضای یک گروه – یا گروه هابا یکدیگر – یا گروه ها با هیات  شهرستا ن و استان و بالعکس چه چیز های می تواند باشد ؟

جواب آرمان کوتاه و خلاصه بود : ایجاد برنامه های مشترک بین گروهها

- هیئت های کوهنوردی رشت و استان چه کار ها ی بهتری برای  گروه ها می توانند انجام دهند ؟

ایجاد تسهیلات برای گروه ها و برنامه ریزی برای  بالا بردن آموزش

– در آخر اگر مطلبی و پیشنهادی و طرحی  یا نقدی  دارید ذکر بفرمائید .

برای بالا بردن سطح کوهنوردی  باید به سمت باشگاه شدن  برویم بدون تعصب اسم گروه یعنی مجموع چند گروه در رشت به یک باشگاه تبدیل شوند چون نسبت گروه ها بر کوهنوردان زیاد است پتانسیل کوهنوردان تمرکز نیافته این کار نیاز به گذشت دارد

 

۳۳ نظر به اهتزاز پرچم دانشگاه پیام نور برقله آمادا بلام (رشته کوه هیمالیا) توسط دانشجوی پیام نور+تصویر

comment rss - Trackback

 1. هنگامه حسنی می‌گه:

  با سلام
  به عنوان یک دانشجوی پیام نور که کوهنورد هم هستم به آقای حدادی تبریک می گم و آرزوی موفقیتهای بیشتر ایشون رو در ضمینه درس و ورزش دارم

  Thumb up 6 Thumb down 2

 2. فرشته می‌گه:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Thumb up 0 Thumb down 5

  • محسن پری زاده می‌گه:

   درود بر آقای حدادی ، حسابی لذت بردم از دیدن این تصاویر.لطفا به عنوان یه پیشکسوت پیشنهاد گروه کوهنوردی دانشگاه پیام نور را مطرح کنید. من که هر چه پیگیر شدم به جایی نرسیدم.من خودم در گروه زاگرس عضویت دارم اما دوس داشتم با بچه های دانشگاه هم گروه داشته باشیم، موفق باشی.

   Thumb up 1 Thumb down 0

  • محسن پری زاده می‌گه:

   خانم فرشته شما تجربه بودن در ارتفاع را نداشتی قطعا وگرنه میدونستی که این حال کاملا طبیعیه! و لطفا بیشتر در این زمینه اطلاعات کسب کنید و بعد نظر بدید

   Thumb up 2 Thumb down 0

 3. iman parsian می‌گه:

  چیه فرشته خانم حسودیت میشششششه.منم به آقای حدادی تبریک میگم هم دانشجوی پیام نوره هم همرشته ای خودمه. به امید سربلندی جوانان این سرزمین دربلندای قله های افتخار دنیا.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 4. شهاب تیان می‌گه:

  عالی بودخیلی خوشحال شدم دانشجوی پیام نورکه باخوداکتفائی درس میخونه شدقحطی زده؟؟؟پس خرجای میلیونی کنی خوبه؟؟؟؟خیلی زشت بوداین حرف یه توهین به جامعه پیام نوریابودفرشته .. که درونتو باید اصلاح کنی

  Thumb up 1 Thumb down 0

 5. آرشیدا می‌گه:

  واقعا به آقای حدادی تبریک میگم و به پیام نوری بودنم افتخار می کنم.
  موفق باشید.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 6. فاطمه وحدانی می‌گه:

  منم به نوبه خودم به آقای حداد تبریک میگم و صعود به قلل مرتفعتر را برایشان آرزمندم
  همیشه اوجالاردا یاشیاسوز
  گروه کوهنوردی آذر بناب

  Thumb up 3 Thumb down 0

 7. تورج می‌گه:

  سلام از صمیم قلبم به آرمان عزیز تبریک میگم .آرمان جان خسته نباشی .خداقوت .از این به بعد دانشجویان پیام نور در زمینه های علمی و سایر زمینه ها خبرساز خواهند بود انشا الله .

  Thumb up 1 Thumb down 0

 8. مهفام نوري می‌گه:

  تبریک عرض میکنم.
  لازم به ذکر است که تیم کوهنوردی بانوان دانشگاه پیام نور اراک فقط ۶ ماهه اول سال ۸۸ فعال بود و یک اردوی الوند همدان با صد تا منت در برنامه کاریه خود ثبت کرد.بعدشم گفتن که بودجه نداریم و جمع شد.
  واسه همه رشته ها بودجه دارن غیر از کوهنوردی………………………..
  عجب

  Thumb up 1 Thumb down 0

 9. مجتبي می‌گه:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Thumb up 0 Thumb down 3

 10. مهدی از زنجان می‌گه:

  بااااااااااااااااریک

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. ساناز می‌گه:

  لباسات به تنت چرا سنگینی میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 1

 12. مریم از تهران می‌گه:

  آرمان جان به عنوان یک سنگنورد و کوهنورد واقعا بت تبریک میگم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. مریم می‌گه:

  والا من که عشق کوه دارم شکر خدا هیچ چی ازین پیام نور نصیبم نشد. نمیدونم چرا مسئولین راهنمایی نمیکنن ؟ اما به آقای حداد میگم آفرین ایشالاه همیشه تو اوج باشن و سربلند وپیروز ***

  Thumb up 2 Thumb down 0

 14. m.h.s می‌گه:

  دمت گرم. امیدوارم تو درساتم موفق باشی آقای حدادی

  Thumb up 1 Thumb down 0

 15. سارا می‌گه:

  خیلی خوشحالم که این افتخار واسه رشت به ارمغان آوردین. امیدوارم هر لحظه ی زندگیتون پرثمر باشه .منتظر موفقیت های بعدیتون هستم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. مهربان می‌گه:

  سلام باز هم به اقای حداد تبریک میگم.من با ایشون صعود داشتم.واقعا کوهنورد و سنگنورد و یخنورد و غار نورد قحاری هستن.ایشون دانشجوی نمونه هم اعلام شدن.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. نازی می‌گه:

  من هم به سهم خودم به آقای حداد تبریک میگم و هم به عنوان کسی که کوهنوردی کردم و دانشجوی پیام نور هستم به ایشون افتخار میکنم. واقعا هیچ لذتی زیبا تر از کوهنوردی نیست، موقع صعود احساس بی وزنی به انسان دست میده، حس تنهایی هم هست اما هیچوقت ناراحت کننده نیست. من ۱۲ سال هست کوهنوردی میکنم… هر بار که صعود سختی داشتم با خودم میگفتم دیگه نمیام…. اما دفعه ی بعد مشتاقتر بودم…. کوه آدمی رو عاشق میکنه…..خیلی زیباست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. zahra j ry می‌گه:

  سلام تبریک میگم .ی سوال .من که دانشجوا هیچ دانشگاهی نیسم چجو میتونم برای شروع عضو تیم های کوهنوردی بشم.ادرس لطفا.درضم برا رشتم
  ج منو بدید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. pedram poyan می‌گه:

  دمت گرم حالا چرا این همه راه میری گیلان بچه های دانشگاه خودمون پایه اند بهشون بگید قرار بزارید بریم کوه .ارمان کوپی عمو خودمی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. سحر می‌گه:

  سلام آقای حداد منم شخصا ب شما تبریک میگم انشا.. تو تمام مراحل زندگیتون موفق ومویدباشی و یکی یکی پله های ترقیتون به لطف خداوند طی کنین.
  آمین یا رب العالمین

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. zahra می‌گه:

  بابا کوهنورد دمت گرم والا ما هم ورزشکاریم هیچکی نیگامونم نمیکنه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. asal می‌گه:

  ارمان جون بهت تبریک میگم…….امیدوارم موفق باشی….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. soheil می‌گه:

  اقای حداد تبریک میگم بهتون ایشالا شما هم جزء کسانی باشید ک همه ۸۰۰۰ بزنید………با ارزوی موفقیت بیشتر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. سوما می‌گه:

  افرین به تو پسر ……………………….گل کاشتی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. دامغانیان می‌گه:

  اقای حدادی ماکه حسابی حال کردیم دمتگرممممممممممممم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 26. محمد می‌گه:

  اون دوستی که میگه مثل قحطی زدگانه خانم فرشته تو اون ارتفاع خودتم باشی شبیه قحطی زدگان میشی میدونی چرا چون کوهنوردی بالای ۵۰۰۰متر خطر-بالای ۷۰۰ متر عبور از خط زرد و بالای ۸۰۰۰ متر یعنی خط قرمز یعنی توکمذ توبرف کار سختیه من خودمم کوهنوردی میکنم تبریک ارمان حداد عزیز…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 27. مریم می‌گه:

  سلام .
  زندگی همینه برخی به قله های بلند کوهها صعود میکنند مانند اقای حداد ی وبرخی به قعر دره های بی فرهنگی سقوط میکنند مانند ……………..

  بچه ها ناراحت نشید برخی نمیتونن موفقیت بعضیا رو ببینن به مسایل جانبی میپردازند.ولی هیچگاه ابر نمیتونه گرما و نور خورشید را پنهان کند .دوستان گلم دوسستون دارم مخصوصا اونایی که اهل صعود به قله های فاخر اخلاق هستند .
  یاعلی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 28. samira shahbazi می‌گه:

  با سلام من به عنوان ورزشکار به اقای حداد تبریک میگم انشاله منم بتونم روزی به پای شما برسم چون کوهنوردی دوس دارم من بچه کرمانشاه هستم و کوه طاقبستان زیاد میرم موفق باشی یا علی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 29. samira shahbazi می‌گه:

  واقعا به ورزشکارا و ادمای سالم که با تفکری باز به جامعه نگاه میکنن باید فقط بگی رخصت پهلون

  Thumb up 1 Thumb down 0

 30. zahra ahmadi می‌گه:

  احتمالا فرشته خودش یه پیاده روی کفی که رفت ارتفاع زده میشه!
  کسی که تابحال ارتفاعو نه دیده و نه تجربه کرده ساکت باشه سنگین تره

  Thumb up 1 Thumb down 0

 31. سجاد می‌گه:

  احسنت بر تو ای جوان کوهنورد !!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

» ارسال نظرات

دریافت اخبار پیام نور از طریق پیام کوتاه
آموزش ایزو

سیستم گلستان شکرستان طنز نوشته های دانشگاه پیام نور
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به پیام نور نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع و درج لینک بلامانع است .
طراحی : پیام نور نیوز